NOVÝ EMAIL:zviratka-hezka@seznam.cz

NOVÝ DÍL HELČI A NELČI KLIK:)
BLOG MÁ 5 LET!

KONKURZ NA ADMINKY KLIK:)

Srpen 2016

Trošku grafiky

19. srpna 2016 v 20:48
Ahoj!
Říkala jsem si,že udělám trošku grafiky,aby tento blog byl o něco hezčí.:)

Udělala jsem 2 rozdělovače:

Tento není se zvířátky ale myslím,že není špatný.


Tenhle je s motýlkem,ale tu velikost jsem moc nevychytala.:DJako poslední jsem nám vytvořila novou klikací ikonku.:)

To je vše,ano,moje grafika není světoborná ale snad se alespoň trochu líbila.:)

Dobrou nocinku!

15. srpna 2016 v 21:32 | Violet |  Naše povídání:-D
Mějte krásnou dobrou noc!
Poslední dobou nejsem moc aktivní a vypadá to, že Štístko už vůbec ne. Zítra to určitě napravím a přednastavím články, jelikož jsem dva týdny na dovolené ve Španělsku. Ale o tom vám povím zítra.
Krásnou dobrou noc!! ♥♥
♥Via♥

Můj králíček

14. srpna 2016 v 15:29 | Violet |  Zvířátka
Ahoj,
jako další článek jsem si pro Vás připravila článek o mém a ségřinným králíčkovy. Bydlí u naší babičky a jmenuje se Lipša. Pojmenovávala ho ségra, ale mně se to jméno také líbí. Příjde mi takové roztomilé. Dostaly jsme ho od babičky v roce 2015, takže v loni. Bylo to na sestřinny narozeniny. Já i sestra jsme brečely radostí. Vždycky jsme všechna zvířata měli jako celá rodina, ale tenhle králíček byl fakt jenom náš. Ten den jsme mu jeli koupit klec a jídlo atd. Na klec jsme přilepily papírek, kde bylo napsáno Lipša. Je takový bílo-šedo-černý. Máme ho moc rády a teď ho budeme mít rok. Chodíme za ním každý den a střídáme se. Dolů vám dám jeho fotku, když mu byli 4 měsíce asi. Je krásně naaranžovaný a je vyfocený ségřiným iPhonem, takže ta fotká podle mě vypadá moc dobře. Naštěstí je Lipša klidný a když jsme ho fotily, tak krásně stál. Je opravdu fotogenický, chumlánek náš.
♥Via♥

♥Roztomilé fotečky♥

14. srpna 2016 v 10:30 | Violet |  Foto zvířat
Ahojda!
Dnes jsem si pro vás našla roztomilé fotečky zvířátek ♥♥ líbí?


Pojďme jim dát jména! Já navrhuji (od zhora):
1. Lilly
2. Maxi
3. Twinkie
4. Tweety
5. Penny
Rozhodně mi napište do komentářů, jak byste je pojmenovali vy! :)
♥Via♥

Činčila

13. srpna 2016 v 19:43 | Violet |  Zvířátka
Činčila (Chinchilla) je rod hlodavců z čeledi činčilovití (Chinchillidae). Původně pochází z And Jižní Ameriky. Jejich teritorium se táhlo od Talca (v Čile) podél pobřeží na sever až do Argentiny, Bolívie a Peru. Dlouhoocasé činčily (Chinchilla lanigera) žily v jižní části tohoto rozsáhlého území, krátkoocasé (Chinchilla brevicaudata) v severní části; jejich teritoria se pravděpodobně setkávala v oblasti Potrerillos. V současné době žijí poslední zbytky populací Činčil vlnatých na poměrně nevelkém území v Národní rezervaci činčil (Reserva Nacional Las Chinchillas) poblíž města Auco v oblasti Choapa.
Činčila dorůstá v dospělosti délky těla 25 - 35 cm, délky ocasu 15 - 20 cm a hmotnosti 400 - 600 gramů. Původní barva srsti byla světle až tmavě šedá. Dnes se vyskytují také barevné mutace bílá, stříbrná, černá, béžová a hnědá. Délka života se v přírodě pohybuje mezi 18 až 22 lety, v zajetí se dožívá 10 až 15 let. V přírodě mívá činčila 1-3 vrhy po 1-6 mláďatech. Březost trvá 111-113 dní, mláďata se rodí značně vyvinutá - hned po narození vidí a jsou osrstěná. Pohlavně dospívají v 5. až 6. měsíci, ale k chovu by se měla používat až od 10. měsíce.

♥Via♥

Informačka:)

13. srpna 2016 v 19:08 | Štístko
Ahoj!
Jsem tu nová adminka tohoto blogu,tak doufám,že mně budete mít rádi.:)ráda bych sem taky někdy psala články o mém králíčkovi,chcete?;)Mám i svůj vlastní blog,ten najdete na tomto odkazu: http://blogdelfinka123.blog.cz
Doufám,že se vám mé články budou líbit!:)
Vaše Štístko

Bude tu nová adminka!!

13. srpna 2016 v 16:24 | Violet |  Naše povídání:-D
Ajooj!
Dnes se mi konečně přihlásila jedna adminka, co by chtěla tento blog vést se mnou. Bude se podepisovat Štístko a její blog je tu KLIK:) Určitě se vám představí sama a tady je diplom pro ní! Doufám, že se ti líbí :)
Vio♥

Diplomy pro Natalii a Eliss

13. srpna 2016 v 13:24 | Violet |  Diplomy pro vás
Ahooj
Tu jsou diplomy. Líbí??


Konkurz na Spoluadminku tohoto blogu!

13. srpna 2016 v 9:42 | Violet
Hojdaa!
Rozhodla jsem se, že udělám konkurz na spoluadminku(y tohoto blogu!! Nejsem si jistá kolik lidí tady chci mít, ale nevadí mi, když nás tu bude hodně, alespoň bude zábava :). Tak jo. Jste tady většinou z toho důvodu, že jste obdržely komentář, kde jsem se vás ptala, teď prosím vyplňte do komentářů tento krátký "dotazník". Jinak beru všechny, pokud budete mít opravdu zájem tento blog zase rozproudit :). Napíšu vám na e-mail údaje pro přihlášení k blogu.

Podmínky:

 1. Jestli Tě vyberu (což asi beru všechny :) ) tak Ti napíšu e-mail údaje k přihlášení. Můžeš se hned pustit do článků, ale nejdřív by bylo dobré (a slušné) kdyby jste se představily.
 2. Vyberete si přezdívku. Může to být cokoliv :)
 3. Žádné vulgarismy prosím, tady na blogu jsme veselí a nepotřebujeme sprostá slova.
 4. Musíš mít samozřejmě ráda zvířata, ale kdo by je neměl rád :-)
 5. Článek přidávej alespoň 2x týdně. Pokud budeš na dovolené nebo nebudeš stíhat, tak to napiš mě na e-mail a nebo na blog ostatním, aby věděli, že tu nebudeš :-)
 6. Měj dobrou náladu a úžívej si blogování :-)

Dotazník:

 1. Tvá přezdívka (pro tento blog, pokud si chceš nechat stejnou, co máš na svém, tak klidně tu stejnou)
 2. Tvůj e-mail
 3. Tvůj blog (automaticky se stáváme SB :) )
 4. Máš ráda zvířata? Jaké nejvíce?
 5. Co chceš na diplom?
A to by bylo vše. Hlavně se tu bavte!
Vio♥

Krásné ráno!!

13. srpna 2016 v 9:22 | Sára/Violet |  Naše povídání:-D
Dobré ráno!
Takže jsem napsala pár lidem jestli nechtějí být spoluadmini, ale zatím se mi nikdo neozval, tak uvidíme. Připomínám, že pokud by někdo chtěl být, ať mi dá vědět do komentu a napíše mi na e-mail: zviratka-hezka@seznam.cz
Mám Vás ráda!!
Vio♥

Dobrou

13. srpna 2016 v 0:27 | Sára/Violet |  Naše povídání:-D
Takže přeji všem dobrou noc :))
Vím, že už je to celkem pozdě, ale já takhle o prázdninách ponocuji. Chci se vás zeptat jaká máte zvířátka a co děláte za sport? Napište mi to do komentářů.
Moje odpovědi: 1.Já mám kočičku Noelle, a pak máme další kočičku a ta se jmenuje Aaliyah (ejlíja). ♥Miluji je, Noelle&Aali Forever♥
2. Sportovní gymnastiku a moderní tanec.
Dobrou, vaše Via ♥
Noelle (1 rok)

Aaliyah (půl roku)

Perská kočka

12. srpna 2016 v 22:22 | Sára/Violet |  Zvířátka
Perská kočka je významné plemeno kočky domácí.
Perské kočky jsou pro některé obrazem ušlechtilého a čistokrevného zvířete, pro druhé ztělesňují zlý sen, zejména kvůli náročné péči o jejich srst. Jisté je, že perské kočky vyvolávají větší množství protichůdných názorů než jiná plemena, ale přesto se jim podařilo prorazit a stát se jedním z nejvíce chovaných plemen.
Perská kočka patří mezi nejstarší čistokrevná plemena koček vůbec. Do Evropy se rozšířila, podle některých pramenů v roce1626 a dle jiných již roku 1520, patrně z Íránu, Arménie, Turecka či Iráku, avšak za její vlast je obecně považována Anglie. Tyto kočky, které dovezl Nicolas Claude Fabri de Peiresac, byly ale spíše podobné turecké angoře než typické peršance. Současně přivezl Pietro de la Valle další kočky s kulatějšími hlavami a mnohem hustší srstí z Persie. A začalo docházet ke křížení obou plemen, jelikož obě měla dlouhou srst a velmi se k sobě hodila. Peršanka se rychle stala symbolem postavení, moci a bohatství, takže není divu, že si brzo našla cestu na evropské dvory a sídla tehdejší šlechty. Perská kočka s krátkou srstí se nazývá exotická kočka. Je ve všech barevných varietách jako kočka perská. Ve FIFe se tato dvě plemena tj. perská a exotická smí křížit mezi sebou, zatímco jiné světové organizace chovatelů koček (CFA) toto přísně odmítají. Ve vrhu perské a exotické kočky nebo ve vrhu dvou exotických koček se mohou objevit obě dvě plemena. Z chovného páru pouze perských koček se mohou narodit jen perská koťata.
Cílené šlechtění počalo teprve kolem roku 1870 a ze začátku bylo jeho snahou jen uchovat roztomilý panenkovský obličej perské kočky, časem se stalo hlavním cílem vyvíjení nových barevných typů, takže v současnosti můžeme obdivovat více jak 60 různých zbarvení peršanek. Na první britské výstavě koček roku 1871 bylo vystaveno velké množství těchto koček a krátce poté byly zveřejněny první standardy plemene. Záhy překročily perské kočky Atlantský oceán a dorazily do USA, kde byly roku 1903 vytvořeny americké standardy pro toto plemeno. Ty se od evropských lehce liší. V Evropě dávají chovatelé přednost méně zavalitému typu, zatímco američtí milovníci koček usilují o kompaktnější stavbu a snaží se docílit bohatší srsti. Američané vyšlechtili kočku s extrémně krátkým nosem - tzv. moderní typ. Posuzovatelé - rozhodčí na výstavě velmi pečlivě hodnotí také zdravotní stav kočky, zejména kontrolují jestli nemá kočka příliš úzké nosní dírky a celkově jestli dobře dýchá, bez námahy a chrčení. V Česku se prvně objevily tyto kočky moderního typu až po Sametové revoluci roku 1989, když se výstavy otevřely západním chovatelům. Do té doby v Česku převládaly kočky s nosy podobnými domácím kočkám.
Na výstavě koček se udělují body za celkový vzhled, hlavu, stavbu těla, barvu očí, barvu a kvalitu srsti a kondici. Ideální zvíře tak může dostat max. 100 bodů. Hlava je kulatá a masivní, sedí na krátké a silné šíji. Malé a kulaté uši jsou nasazeny nízko na hlavě. Oči jsou velké a kulaté, jejich barva musí ladit s barvou srsti. Profil má mít "stop", což je krátké. hluboké prohnutí linie mezi čelem a nosem. Dále má mít plné tváře, široké a silné čelisti s dobře vyvinutou bradou. Tělo je velké s krátkými a silnými končetinami. Tlapky jsou velké a kulaté. Ocas je krátký a hustě osrstěný. Srst je dlouhá, hustá, hedvábná a měkká. Je nadýchaná, plná lesku a kolem krku tvoří límec.
vaše Vio♥

VRACÍM SE!!

12. srpna 2016 v 21:47 | Violet |  Naše povídání:-D
Ahoooj!
Takže officiálně. VRACÍM SE! Ani nevíte, jak mi tenhle blog chyběl. Nastavila jsem i design, který jsem tu měla dřív a jsem vůbec celá šťastná!! Ráda bych byla, kdybych tady měla spolu adminku, ale uvidíme...
Každopádně jdu hledat SB a ještě se "uvidíme"!!!
Vio♥

Děkujeme za návštěvu! :)